piątek, 25 października 2013

Jesienne liście

Witam!!


Jakiś czas temu zrobiłam jesienne liście dla Halszki z Bukowego Lasu. Miało być 6 ale postanowiłam zrobić jeszcze jeden dodatkowy wzór i tak powstał komplet 12 listków:

Zdjęcia zrobiła Halszka:) Wykorzystałam kolorowe kordonki Ariadny. Właścicielce się podobają i czekam teraz na zdjęcie listków wiszących na firance:))) Schematy do listków znalazłam tutaj i tutaj. Znajdziecie tam przeróżne schematy do szydełkowania - to istna kopalnia pomysłów!!

Buziaki!!

poniedziałek, 21 października 2013

Wyniki Candy

Witam!!

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj odbyło się losowanie nagrody w moim candy. Po podliczeniu okazało się, że w zabawie wzięło udział 86 osób. W ruch poszły karteczki i losowanie nastąpiło na łonie natury w promieniach słońca dlatego zdjęcia nie do końca są ostre ale widać co i jak:

Wygrana wędruje do Violetty Sułkowskiej:)

 Zwyciężczyni gratuluję i proszę o kontakt mailowy i podanie adresu.

 Pozostałym bardzo dziękuję za wzięcie udziału w zabawie i życzę miłego tygodnia:)

niedziela, 20 października 2013

Rękawiczki

Witam!!!

U mnie dzisiaj piękna pogoda, słońce świeci na całego tylko od czasu do czasu pojawiają się jakieś chmury.
Właśnie skończyłam drugą parę rękawiczek i od razu pokazuję zdjęcia:
Zrobiłam z resztek włóczki, które zostały mi po moim dwukolorowym swetrze. Druty 2,5 i 3,5 i nawet łączenia kolorów nie widać także jestem z siebie dumna . Bardzo mi się podobają takie pasiaste - nawet bardziej nić jednokolorowe:)
Uciekam na dwór do moich przepiórek pasących się na trawie:


Życzę wszystkim zaglądającym przyjemnej niedzieli:)))

wtorek, 15 października 2013

Chusta i małe wietrzenie szafy:)

Witam!!

Wygrzebałam z szafy jakiś czas temu piękną włóczkę we wrzosowym kolorze i jakoś na nic innego mi nie pasowała tylko na chustę:) Tak więc dzisiaj pokazuję chustę z częściowym wykorzystaniem wzoru Aeolian Shawl do pobrania za darmo:


Zrobiłam ją na drutach 3,5  z włóczki wrzosowej - ciemniejszej niż na zdjęciach - z białymi włoskami. Ozdobiłam ją małą falbanką, która na płaszczu wygląda bardzo ładnie. No i tu jest mały problem bo ja już mam jedną dokładnie taką samą chustę więc ta ... szuka właścicielki. Jeśli ktoś miałby na nią ochotę to proszę pisać na mail.
W zeszłym roku zrobiłam sobie czerwone ponczo w liście:Kolor jest przekłamany bo w rzeczywistości jest to piękna czerwień. Zostało zrobione na drutach 3,5 z włóczki cienkiej Peonia. Myślę, że bardziej nadaje się na wiosenne chłodne wieczory. Jakoś tak przeleżało to ponczo w szafie tyle czasu, ale że nie nosiłam to chyba spruję i przerobię na coś innego. Chyba że komuś wpadło w oko to chętnie się go pozbędę.

A poza tym w ogrodzie jesień, liście lecą, grzyby już powoli się kończą jeszcze tylko opieńki są i trochę podgrzybków. Zaczęłam myśleć o zimie i niedługo będą przeważać zimowe projekty.

Dziękuję za komentarze i pozdrawiam!!!

sobota, 5 października 2013

Jesień:)

Witam !!!!

Za oknem idzie jesień więc czas na grzybobranie:) Ja byłam już 3 razy na grzybach i przywiozłam ich łącznie 20 kg. Myślę, że to całkiem dobry wynik zresztą zobaczcie sami część z nich:Wszystkie już przerobione i w trakcie suszenia:)
W międzyczasie udało mi się wydziergać szydełkowy szalik w jesiennych kolorach:
Włóczki z moherkiem bardzo cienkie ciągle przerzucałam w szafie więc w końcu przyszedł na nie czas. Połączyłam kolory żółty, wrzosowy i ciemnozielony i efekt końcowy wyszedł bardzo fajnie. Wzór to zwykła siatka robiona w dwie nitki.
W domu za to lato trwa nadal bo na oknie zakwitają nowe storczyki:

I ten żółty kolor naprawdę jest tak intensywny
Od Joli dostałam wyróżnienie:

Bardzo dziękuję i tak jak poprzednio nie zamierzam nominować blogów.

 Wszystkim zaglądającym życzę miłej niedzieli!!!!