piątek, 31 października 2014

Czapka entrelac:)

Cześć:)

Ostatnio zgłosiłam się do testowania czapki wzorem entrelac`a. Opis stworzyła Basia z bloga Drutele a ja od jakiegoś czasu chciałam taką sobie wydziergać więc wykorzystałam okazję i moja czapka wygląda tak:


Kolorek tym razem wyszedł mi idealnie na zdjęciu:) Włóczka zakupiona jakiś czas temu w sh - z metki wiem, że 100% wełny i potwierdzam bo grzeje niesamowicie. Wzór fajnie napisany chyba niedługo będzie dostępny u Basi, której bardzo dziękuję za możliwość testowania i jej cierpliwość:) Do kompletu powstanie szalik bo na chustę włóczka jest za gruba. Robiłam na drutach nr 4. Ściągacz jest podszyty wewnątrz.
Tylko nie wiem, kiedy dokładnie ten szalik powstanie bo mój pomocnik się zmęczył dzierganiem czapki na moich kolanach:

I nie jestem pewna, kiedy w końcu wypocznie:)

Pozdrawiam:)

poniedziałek, 6 października 2014

Sal w Hafciarni - odsłona siódma:)

Cześć:)

Dzisiaj wrzucam na szybko kolejnego kota w moim Sal`u:


Tym razem sierpniowy został zakończony:) Muszę się przyznać, że nie trzymam się kolorów podanych w legendzie schematów i trochę je zmieniam według tego, co znajdę w pudełku z resztkami. Ale kotkom to nie zaszkodzi a przy okazji ich wyszywania zdałam sobie sprawę, że przez mój dom przewinęło się sporo kotów ale jeszcze nie miałam całego białego, całego rudego i wielokolorowego:)
Przy okazji powstały dwie czapki na drutach:


Obie robione na drutach nr 3,5. Brązowa wydziergana z włóczki Opus Natura natomiast czarna wełenka jest bardzo ciekawa. Pierwszy raz miałam okazję przerabiać włóczkę pochodzącą z Jugosławii:) Jej nazwa to Moher Kid złożony po połowie z moherku i poliakrylu. W dotyku trochę szorstka ale nie gryzie i jest niesłychanie ciepła.Obie już wypróbowane:)

Pozdrawiam:)