niedziela, 18 października 2015

Zimowo....

...... się zrobiło na moich drutach a to za sprawą chłodnych nocy i poranków:) Dlatego wzięłam się za wyrabianie małych ilości włóczek nie nadających się na duży projekt. I w ten sposób powstały trzy rzeczy:


Po pierwsze powstał nowy szaliko - komin na guziki z włóczki Sirdar ( 70% akryl, 30% wełny, 100 m / 5 dkg ) robiony na drutach 4,5. Wełenka kupiona kiedyś okazyjnie w sh po 1 zł za motek leżała w szafie i w końcu doczekała się wykorzystania. W trakcie pracy była bardzo sztywna ale po praniu zrobiła się mięciutka i ładnie się układa. Paski to jakiś mały kłębek akrylu. Zużyłam na niego jakieś 17 dkg resztek w tym 15 dkg melanżu.


Po drugie powstała czapka zielona z jednego motka zielonej włóczki też kupionej w sh robiona w dwie nitki na drutach 4,5. Jest gruba i ciepła a zielonego trochę zostało więc powstanie jeszcze jedna czapka z dodatkiem innego koloru. A wykorzystałam jakieś 8 dkg włóczki.


Po trzecie powstał beret dla mamy na szydełku robiony według opisu podanego przez Antoninę z niecałego motka włóczki szarej też z sh na szydełku o starej numeracji 2,5 i wyrobiłam około 7 dkg wełenki. Na włóczce szarej i zielonej nie było banderol a szkoda:) Beret jest bardzo łatwy i polecam nawet początkującym dziewiarkom. Aktualnie dziergam kilka kolejnych rzeczy a kilkanaście mam w planach:) Zapowiada się pracowity okres:)

Życzę miłego tygodnia wszystkim odwiedzającym mojego bloga i dziękuję za pozostawione komentarze:))

piątek, 2 października 2015

Powoli dziergam...

Miałam ostatnio kryzys rękodzielniczy i normalnie nic mi nie wychodziło. Co zaczęłam to sprułam. Aż w końcu chyba wyszłam na prostą i powstała mała serweta na drutach. Schemat znalazłam na blogu Lacrimy ale zrobiłam go bez bordiury brzegowej:Kordonek Cable 5 w kolorze ecru i druty tym razem 2,5. Średnica to około 44 cm. Jeszcze trochę mi tego kordonka zostało i pewnie powstanie jakiś aniołek:)

Wczoraj skończyłam komin - otulacz na guziki i planuję czapki, które może trochę pomogą w wyrobieniu resztek:)

Pozdrawiam:)