poniedziałek, 26 grudnia 2016

Słoiki:)

W wakacje uzbierałam słoiczki po kawie a na rynku w graciarni kupiłam za 5 zł większy pojemnik szklany bo chciałam mieć jakieś pojemniki na przyprawy. Poprosiłam Anitkę z bloga Nitki Anitki o ich ozdobienie a w zamian za to ja zrobię coś dla niej. I zobaczcie jakie cuda zrobiła ze swoimi chłopakami z WTZ:
Dla mnie to arcydzieła:) Czekam teraz z niecierpliwością na to co ja mam zrobić w ramach rewanżu:)

Anitko - jeszcze raz bardzo dziękuję:))))

Wszystkie pojemniczki zagospodarowane:)

Nie przejedzcie się:)

Pozdrawiam:)

wtorek, 20 grudnia 2016

Życzenia świąteczne

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
życzę Ci nadziei, własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.
Wesołych Świąt!!


wtorek, 6 grudnia 2016

Piórkowy komplet:)

Niedawno wygrałam na blogu Wełniany ciuszek Włóczkę Alpaka silk brushed w pięknym dżinsowym kolorze:) I pierwsza myśl jak ją zobaczyłam to był oczywiście piórkowy dla mnie:) Ale po zastanowieniu stwierdziłam, że taki delikatny sweterek nie jest dla każdego i postanowiłam zrobić sobie piórkowy komplet czyli czapkę i komin. Komplet wygląda tak:


I jedno szybkie zdjęcie na mnie przed wyjściem na miasto:


Komplet zrobiłam w dwie nitki na drutach nr 4. Czapka podszyta jest wewnątrz polarem a korzystałam przy jej podszywaniu z podpowiedzi Reanji z bloga To co lubię oraz z tego filmiku. Ponieważ nie chciałam, żeby polar był widoczny to część dziergana jest dłuższa o kilka centymetrów od podszewki. Wszystko zszyte według filmiku maszynowo.
Komin nie ma podszewki. Górny ściągacz jest o podwójnej długości co pozwoliło na jego zawinięcie i podszycie od środka. W powstały w ten sposób tunel wciągnęłam szydełkowy sznureczek, który służy jako ozdoba ale dzięki niemu można ściągnąć górę komina. Całość wypróbowana na dzisiejszym mroźnym wypadzie do sklepu. Zima mi teraz nie straszna:)

Pozdrawiam:)